Platby v MŠ

Informace k platbám

Platby stravného a školného jsou prováděny bezhotovostně formou inkasa, nebo převodem na účet mateřské školy.

Číslo účtu MŠ:  1422438349/0800

Úplata za předškolní vzdělávání a stravování dítěte v mateřské škole jsou platby, které jsou pro rodiče povinné a jsou nedílnou součástí rozpočtu mateřské školy. Opakované neuhrazení těchto plateb je považováno za závažné porušení provozního řádu mateřské školy a v konečném důsledku může být důvodem k ukončení docházky dítěte do mateřské školy (zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon).

Školné

Dle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) a prováděcí vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání je stanoveno:

Vzdělávání v mateřské škole zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí se dítěti poskytuje bezúplatně od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, děti s odkladem školní docházky na škol. rok 2019/2020 rovněž neplatí úplatu za předškolní vzdělávání.​

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. a vyhláškou č. 14/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů je školné za předškolní vzdělávání pro školní rok 2019/2020 stanoveno na 462,- kč.

Stravné

Podle § 4 odst. 1,2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, stanoví ředitelka MŠ po dohodě  se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah  stravování tak, aby se dítě, je–li v době podávání jídla přítomno,  stravovalo vždy.

Stravování v mateřské škole zahrnuje přesnídávku, oběd a svačinu. Pitný režim je  zajištěn v průběhu celého dne.

Strávníci do 6 let hradí za přesnídávku, oběd a svačinu celkem 34,- Kč

Přesnídávka 7,- Kč
Oběd 21,- Kč (z toho 3,- Kč nápoje)
Svačina 6,- Kč

Strávníci, kteří dosáhnou v průběhu daného školního roku 7 let, hradí od začátku školního roku za přesnídávku, oběd a svačinu celkem 39,- Kč

Přesnídávka 7,- Kč
Oběd 26,- Kč
Svačina 6,- Kč

Pokud během roku dojde ke zdražení potravin, mateřská škola si vyhrazuje právo na zdražení stravného v návaznosti na uvedenou vyhlášku.