hl1

Naše škola

Vítáme Vás v naší mateřské škole, která byla vybudována v šedesátých letech minulého století a slavnostně otevřena v roce 1963.

Mateřská škola se nachází v klidném prostředí, obklopená zelení uprostřed Bartošovy čtvrti. Neruší nás žádná frekventovaná komunikace a tak zde děti nacházejí pohodové prostředí pro své hry i odpočinek.

Velkou předností naší školy je prostorná, rovinatá zahrada, na které trávíme podstatnou část dne. Celá zahrada je oplocená, plná zeleně, lemovaná vzrostlými keři a stromy. Kolem středové tartanové plochy máme oválnou cyklodráhu, po které se děti rády projíždějí na odrážedlech, koloběžkách a šlapacích autech. Nechybí rovněž drobné hrací prvky a pro každou třídu pískoviště a domeček.

Mateřská škola se nachází v jednopodlažní budově a její uspořádání je čtyřtřídní. V přízemí se nachází hospodářská část s moderní školní kuchyní, která prošla v roce 2007 zásadní rekonstrukcí a splňuje všechny parametry EU. O zdravou, pestrou a plnohodnotnou stravu a o plná bříška dětí se starají milé a zkušené paní kuchařky. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu, děti mají po celý den k dispozici výběr z několika druhů nápojů, včetně vody.

V přízemí se rovněž nachází 1. třída – Berušky a 2. třída – Sovičky, v prvním nadzemním podlaží se nachází 3. třída – Včeličky a 4. třída – Lištičky. Třídy jsou barevně odlišené. Vzdělávání zajišťuje osm učitelek s požadovanou kvalifikací. Dětem se snažíme vytvořit krásné a podnětné prostředí. Postupně třídy dovybavujeme nábytkem, každým rokem doplňujeme hračky i didaktické pomůcky, prostorové uspořádání na hrací koutky poskytuje dětem soukromí i prostor pro hru, pro skupinovou i individuální práci.

Školní vzdělávací program s názvem Společně žijeme a objevujeme svět, seznamuje děti se světem kolem nás v průběhu celého roku, s tradicemi a zvyky. Děti jsou vedeny k vlastní aktivitě a experimentování, k hledání vlastní cesty, učí se spolupráci, odpovědnosti, samostatnosti. Podporujeme u nich zdravé životní návyky a postoje, potřebu poznávat a schopnost vzdělávat se.  Do výchovně vzdělávacího programu pravidelně zařazujeme kulturní a sportovní akce, škola je zapojená do projektu České obce Sokolské – „Se Sokolem do života“, pravidelně se scházíme, ke společnému zpívání u klavíru „Zpívá celá školka“, organizujeme společné akce pro děti a rodiče, slavnosti, akce na podporu zdraví dětí.

Cílem naší mateřské školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti, cestou přirozené výchovy. Položit dětem základy celoživotního vzdělávání podle jejich zájmů a potřeb.

Snažíme se pro děti vytvářet harmonické inspirativní prostředí, ve kterém vládne radost, klid, pohoda a pocit bezpečí. Snahou všech zaměstnanců mateřské školy je, aby se zde každé dítě cítilo šťastné a spokojené.