Milí rodičové,

do této záložky Vám budeme pravidelně vkládat inspiraci pro domácí vzdělávání vašich předškoláčků,

ať již z důvodu karantény (třídy, školy), nebo z jiných důvodů, kdy se hodí mít po ruce náměty, jak děti zabavit 🙂

Pro děti, které do 31.8.2021 dovrší 6 let, platí povinnost povinného distančního vzdělávání. Vypracované úkoly nám, prosím, přineste po znovuotevření mateřské školy. Těšíme se na Vás!

Distanční vzdělávání – „krok za krokem“

BERUŠKY SOVIČKY VČELIČKY LIŠTIČKY

• Našim cílem je nepřetěžovat dítě, ale ani rodiče. Neunavovat, naopak zaujmout a hlavně nabízet činnosti, které dělají radost dětem a pomohou rodiči.
  • Materiály k tisku /pracovní listy/ – pokud nemáte možnost přístupu k internetu, oslovte paní učitelky, všechny materiály Vám rády vytisknou.
  • Pokud budete potřebovat s něčím poradit, nabízíme Vám individuální konzultace s třídními učitelkami, vždy po předchozí telefonické domluvě.
  • Portfolio – do kufříku či krabice si děti založí své výrobky, obrázky, fotografie, pracovní listy,… Jakmile se vrátí do školky, přinesou portfolio ukázat paní učitelce.

Užitečné odkazy na náměty pro práci s předškolními dětmi:

decko.ceskatelevize.cz – zajímavosti a hry pro menší i větší děti

edu.ceskatelevize.cz – rozcestník, ze kterého se dostanete ke spoustě nápadů

detsky-web.cz – omalovánky, pohádky, audio pohádky a písničky

vesela-chaloupka.cz/materialy/predskolaci-bez-zapisu-149/ – materiály ke stažení podle jednotlivých oblastí

detskestranky.cz/taq/predskolaci/ – pracovní listy, aktivity, čtení

predskolaci.cz – magazín pro učitelky i rodiče, aktivity, náměty pro dospěláky a děti v MŠ

hrajeme-si.cz – publikace, pomůcky, interaktivní programy, iŠKOLIČKA

krokotak.com – nápady na tvoření s dětmi

pinterest.com – aktivity, nápady, tvoření, pracovní listy, úkoly

sikovny-cvrcek.cz – říkanky, hry a tvorba pro děti